VŠExpedice - přišli jsme, viděli jsme, zvítězili jsme
V pátek 17.5. třída E3A v doprovodu paní učitelky Ivany Šmejkalové a pana učitele Jozefa Janoty, vyrazila na Vysokou školu ekonomickou v Praze. V rámci programu ,,VŠExpedice“ jsme se podle vlastního výběru účastnili jedné ze tří zajímavých přednášek na témata: Marketing v praxi, Lucemburkové na českém trůně a Data ve firmách (názvy jsou zkrácené). Po přednáškách následoval workshop ve formě kvízové hry, při které jsme ve 2-3 členných týmech, prošli velkou část školy a ověřili si naše znalosti. Závěr akce byl zakončen vyhlášením nejúspěšnějších týmu a k velkému překvapení všech zúčastněných se naši žáci umístili na prvních třech místech!
3. místo - Jakub Staněk, Marek Zalabák a Jan Eliáš
2. místo - Josef Polívka a Fedir Taran
1. místo - Jan Kratochvíl a Richard Linhart
I přes účast pražských a libereckých škol (zejména gymnázia a obchodní akademie) jsme opět ukázali své znalosti a vynalézavost v praxi. Přeloženo a upraveno slovy Julia Caesara, které citoval náš pan učitel: ,,Přišli jsme, viděli jsme, zvítězili jsme.“ I přes počáteční organizační neduhy se nám expedice / exkurze na VŠE velmi líbila.




