Přejít na hlavní obsah

Přednáška vědců z Astronomického ústavu – program MERIT

| Články

Ve dnech 23. a 24. října navštívili studenti prvních ročníků, v rámci mezinárodního programu MERIT, přednášky vědců z Astronomického ústavu AV ČR, pánů Václava Pavlíka a Radka Zajdela (přednášky v angličtině). Témata přednášek i jejich prezentace vzbudila u studentů velký zájem a ohlas. Zajímavým zpestřením byla možnost polovinu ze 4 tematických bloků vyslechnout v angličtině. Během obou dní se tak bylo možné dozvědět mnoho zajímavých věcí z oblastí:

Nebezpečí vesmíru,

Zkoumání a kolonizace našeho vesmírného sousedství,

Zpět na Měsíc a

Éra GPS: navigace a další možnosti.

Akce byla zároveň také pozvánkou pro studenty, kteří mají o téma vesmíru zájem k účasti v Astronomické olympiádě.