Přednáška vědců z Astronomického ústavu – program MERIT
| Články
Ve dnech 23. a 24. října navštívili studenti prvních ročníků, v rámci mezinárodního programu MERIT, přednášky vědců z Astronomického ústavu AV ČR, pánů Václava Pavlíka a Radka Zajdela (přednášky v angličtině). Témata přednášek i jejich prezentace vzbudila u studentů velký zájem a ohlas. Zajímavým zpestřením byla možnost polovinu ze 4 tematických bloků vyslechnout v angličtině. Během obou dní se tak bylo možné dozvědět mnoho zajímavých věcí z oblastí:
Nebezpečí vesmíru,
Zkoumání a kolonizace našeho vesmírného sousedství,
Zpět na Měsíc a
Éra GPS: navigace a další možnosti.
Akce byla zároveň také pozvánkou pro studenty, kteří mají o téma vesmíru zájem k účasti v Astronomické olympiádě.
