Přejít na hlavní obsah

Navštívili jsme UHK a vodní elektrárnu „Hučák“

| Eva Čablíková, Jozef Janota | Články

Ve čtvrtek 30. října 2025 se třída E3P vydala do Hradce Králové, kde v rámci projektu IDZ (implementace dlouhodobého záměru) navštívila vodní elektrárnu „Hučák“ a Univerzitu Hradec Králové. Na vodní elektrárně měli studenti možnost seznámit se s provozem jednotlivých elektráren ČEZ-u, prohlédnout si interaktivní výstavu o možnostech získávání elektrické energie z různých přírodních zdrojů a také zavítali přímo do prostor strojovny této elektrárny.

V odpoledních hodinách nás přivítali studenti pátých ročníků univerzity, kteří na úvod návštěvy krátké seznámili naše studenty s průběhem a možnostmi studia na jednotlivých fakultách. Následně měli studenti možnost prohlédnout si prostory a specializované IT učebny univerzity, kde probíhá odborná výuka.  

IDZ